Koltuk Takımı Nasıl Taşınır

02.01.2023
57
Koltuk Takımı Nasıl Taşınır

Koltuk Takımı Nasıl Taşınır ? Öncelikle şehirlerarası evden eve nakliyat çok zahmetli bir işlemdir. Ve bu konuda sizlere faydalı bilgiler sunmaya kendimize görev edindik. Çalışmalarımız ile sizde taşınmadan önceden faydalı bilgiler ile kendinizi taşınmanıza hazırlayacaksınız.

Koltuk takımı nasıl taşınır makalemizi okumadan önce göz atmak istediğiniz. Başka makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Şehirlerarası Nakliyat Nasıl Yapılır ?

Şehirlerarası Nakliyat Şikayetleri ?

Şehirlerarası Ev Taşıma ?

Koltuk Takımı Nasıl Ambalajlanır ?

  1. Öncelikle, koltuk takımınız ebatlarına göre değişmektedir. Koltuk takımlarınızı daha sağlıklı taşınması için içindeki minderlerin çıkartılıp sadece iskeletinin kalması önemlidir.
  2. İskeleti kalan koltuğu gelen arkadaşlarımız önce üzerinden strej geçerek herhangi toz ve lekelere karşı önlenmesi için iyice üzerinden strej geçirilmektedir.

Koltuk Takımı Nasıl Taşınır

3. Stratejile üzerinden geçildikten sonra artık ana ambalaj malzemesine geçilmelidir. Bu yapılan strej işin ince işlemidir sadece koltuklarınızın toz kapmaması için yapılan bir işlemdir. Şehirler arası nakliyat nasıl yapılır adlı makalemizi okuyun.

Koltuk Takımı Nasıl Taşınır

4. Kırmızı hava kaparcıklı naylon malzemeyle ambalajı yapıldıktan sonra işlem tam olarak daha bitmemiştir. Bu işlem sonrası kırmızılı naylon üzerine tekrardan strej geçirilerek koltuk takımınız sağlamlaştırılır. Bu sayede dar merdivenlerde artık koltuğunuzun üzerindeki malzeme sabit bir şekilde kalması sağlanmış olacaktır.

5.Artık koltuk takımınız şehirlerarası evden eve nakliyat yolculuğuna hazır durumdadır. Şimdi yapılması gereken sadece araca indirilip yerleştirilmesi kaldı.

Koltuk Takımı Nasıl Taşınır ?

  1. Ambalajı yapılan koltuk takımının, evden çıkartılarak şehirlerarası nakliyat aracına yüklenmesi kaldı sizin için aslında en zor kısıma gelmiş bulunmaktayız.
  2.  Koltuk takımını iki personel tarafından kaldırılım merdivenlerden aşağıya inmesi gerekir. Öncelikle koltuğun iç boş kısmı merdivenin iç kısmına gelecek şekilde ayarlanması önemli bir husustur. Böylece taşınması kolay ve basit bir şekil almaktadır.

Koltuk Takımı Nasıl Taşınır

3. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi koltuğun boş kısmı merdivenin iç tarafına gelmektedir. Bu sayede merdiven dönemeçlerinde rahatlıkla koltuğun dönmesi sağlanır.

4. Örnek resimde görüldüğü gibi koltuğu iki personel tarafından taşınması önem arz etmektedir. Eşyaların zarar görmemesi için sağlıklı bir şekilde yapılması gereken bir harekettir.

Koltuk Takımı Araçta Nasıl Yerleştirilmeli ?

  1. Koltuğu artık indirdik varsayalım indirdikten sonra yapılması gereken artık koltuğun şehirler arası nakliyat aracında yerleştirilmesi.
  2. Bu konuda sizde diyebilirsiniz ki koltuğu indirdik yerleşmesi kadar kolay birşey var diye.
  3. Bizim için koltuğun araçta yerleşmesi daha önemli çünkü o koltuk. 1000. bilemediniz 1500 km yol gidecek bizde artık profeyonelliğimizi konuşturacağız ve araçta koltuk nasıl yerleştirilmeli onun örneğini vereceğiz.

Koltuk Takımı Araçta Nasıl Yerleştirilmeli

4. Resimde görüldüğü gibi koltuk takımının arka kısmı araç kasasına denk gelecek şekilde ayarlanmış. Bu sayede koltuk takımları ne kadar yol giderse gitsin sağlam bir şekilde yerinden bile kıpırdamadan istediği noktaya sağlıklı bir şekilde gidecek.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bloglarımız dan sağlıklı ve pratik bilgiler alarak kısa zaman da taşınma öncesi bilgiler alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.